Lidé

 

Nebojte se kliknou herci do tváře. Odměnou Vám bude jeho malá fotogalerie

Hanka Rožcová - "Myslíme na vás, proto vás hrajeme"
- ta, která není téměř vidět, ale zato je nepřeslechnutelná. K smrti nesnáší zkoušky (na které chodí mimochodem pozdě), čímž režiséra (kteréhokoliv) přivádí do stavů nepříčetnosti. Když ale dojde na "lámání chleba", roli vystřihne přesně. O sobě říká: "Vždycky jsem chtěla být hérečkou, nebo zpěvačkou. Když jsem ale zpívala, tak kapelník vypínal mikrofon; když jsem dělala hérečku jako školačka, tak to bylo jenom páže, které nosilo bedny..."

 

Martin Soudský - "Tančím (a hraju), jak nejrychleji dovedu."

Nedokáže se naučit text slovo od slova a tak si občas vymýšlí, promiňte, vlastně improvizuje. Většinu souboru honí na zkoušky, nebo zrovna vymýšlí právě nové náměty na další ples. Nejspíše ho potkáte s nějakým notesem, jak si do něj něco zapisuje.V civilním životě má naplánováno vše dopředu na několik týdnů, spíše měsíců. Rozhodně ho nepřekvapíte otázkou: "Martine, co děláš čtvrtého příštího měsíce?" On vás však překvapit dokáže a to hlavně na jevišti. Miluje totiž improvizaci a tak s potěšením sleduje kolegu herce v situaci, kdy vás překvapí v nejnevhodnější chvíli na jevišti nějakou "slovní jóbovkou",na kterou rozhodně nejste připraveni .

 

Alice Kundrátová

- rozvážná dáma, které sluší dlouhé řetězy. Hrála v divadelním souboru v Terezíně až do jeho zániku někdy kolem roku 1986. POZOR! Skáče do hlediště....

  

 

Jarda Legner
-živel... Když s vámi mluví, nevíte zda ještě hraje, nebo už je v civilu. Na scéně vyniká výraznou mimikou, která je pro diváky z prvních řad exceletní podívanou. Za šálama si odehrává repliky ostatních a jeho životními příběhy nás dokáže nejenom pobavit, ale i poučit. (a to ve všech oblastech)

 

Míra Letafka - "Hlavně přežít..."

 -nechal se v restauraci dlouho a nákladně přesvědčovat, že divadlo je pro něho to pravé. Pravidelně rozkládal morálku souboru hláškou: "Nejsme herci..." Tvrdí, že "divadlo ho vzalo fest a chodil by teď klidně denně" Z počátku se mu pravidelně něco nezdá a komentuje to slovy: " Já nevím, mě se to nezdá...." Po pár zkouškách je však ochoten jít  v kostýmu i spát. Vyniká  v excelu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Fanda Hos - "Skoro všechno je možné..."

 -Nastoupil do druhé hry a už neodešel. Je mistrem v nakládání kulis do vozíku. Obličej jako gumák s neuvěřitelně variabilním výrazem. Sugestivní hlasový tón. Subtilní výrazná rychlá postava.


  Monika Halamíčková - "Hérečka je větší v životě, než na jevišti"

To o sobě sama tvrdí. Ráda by si zahrála třeba muzikál, protože dobře zpívá. Jediná herečka ze souboru, která měla to "štěstí" a zahrála si dvojroli a to ve hře "Dědeček, aneb musíme tam všichni". Většinou umí text i ostatních herců, v některých případech i lépe, než oni samotní...

 

  

 

Jana Letafková - " Pouze život, který žijeme pro druhé, stojí za to."   
-dabing, inspice , neboli nápověda. Její hlas uslyšíte ve chvíli, kdy herec bezmocně  klape hubou naprázdno. Obdivuje herce, kteří něco umějí, ale nejvíce ty z divadla TMA. Je trémistka,takže na prkna co znamenají svět, by nevlezla. Tak se alespoň stará o organizační věci souboru.

    Irča Vinšová
- pošťačka nebo doktorka, to je jedno. Obojí zvládne na výbornou. U TMA divadla začínala jako inspice, ale kde že ty loňské sněhy jsou...

 

Jirka Kaiser - "Hlavně ať se kouří z hlavně"
-technik, zvukař a  rozhodně už není jen příležitostný záskokan, který občas překvapí i sám sebe.. Osvědčil se jako dřevomodelář při výrobě nezapomenutelných rekvizit. Při děkovačkách je schopen dotlačit na scénu i lokomotivu.V Habaďůře skvěle ztvárnil pracovníka pohřební služby. 

 

 

Hanka Smetanová
- po dlouhém přemlouvání nakonec podlehla kouzlu divadla a po našich trampotách s obsazováním role Samcové, naskočila do rozjetého vlaku. 

 

 

 

Momentálně neaktivní členové našeho souboru, aneb herci a kolegové v záloze.

 

Roman Červenka - "To bych vysral čápa..."
- do TMY dorazil z divadelních souborů "Na cestě" (Sachsovky, Ženský boj, Drby, klepy, treperendy) a "Rádobydivadla Klapý" (Peer Gynt, Fimfárum, Za scénou). Hraje, režíruje, skládá a míchá hudbu pro představení. O divadle říká:"...divadlo není zadarmo, ale dalo mi na oplátku mnoho. Měl jsem možnost stát na scéně i s Lenkou Dusilovou nebo s Gabrielou Beňačkovou ml. ..." Komedii "S tvojí dcerou ne" vybral pro soubor jen proto, že si chtěl zahrát postavu Česti. První režisér TMA divadla. Bez jeho přičinění by neexistovalo ani TMA divadlo, ani tyto stránky.

Simona Škobisová - "Všechno je jednou poprvé..."
Rodičovské radosti nám ji momentálně odvály mimo prkna, která znamenají svět. V TMA divadle si zahrála ve dvou prvních kusech.

 

 

Ruslana a Tadeáš - zatím nejmladší adepti herectví v souboru

Oba dva jsme mohli vidět ve hře "Dědeček, aneb musíme tam všichni". Replika o "klamavé reklamě" mnohým z nás zůstala na dlouho v paměti.